Webové semináře

Záznamy z webových seminářů Vás provedou konkrétními situacemi, ať už jste ve Škole OnLine poprvé či už jste pokročilý uživatel. Vždy když pořádáme webový seminář, nahrajeme jej pro Vás a přidáváme odkaz na tuto stránku, abyste si i po delší době mohli osvěžit své znalosti, či připomenout základní postupy. Webové semináře jsou vzhledem ke své formě velmi vhodné pro uživatele, kteří se neradi prokousávají klasickou uživatelskou příručkou a raději vidí vše přímo před sebou na obrazovce.

Pro začínající uživatele

Představení Školy OnLine novým učitelům - Toto video je určeno učitelům, kteří nově používají školní informační systém Škola OnLine. Dozví se v něm, jak provádět základní činnosti jako jsou zápis do třídní knihy nebo hodnocení žáků.

Představení Školy OnLine novým třídním učitelům - Zde se třídní učitelé, kteří nově používají školní informační systém Škola OnLine dozví, jak pracovat s evidencí třídy, jak například omlouvat absence žáků a podobně. 

Školní matrika

Vedení školní matriky - V tomto semináři si ukážeme jak správně a co nejjednodušeji evidovat údaje žáků/studentů ve školní matrice.

Odesílání dat na MŠMT - sběr dat ze školní matriky - Pod tímto odkazem se skrývá návod na předávaní dat ze školního informačního systému Škola OnLine na servery MŠMT. Náš tip: kontrolu dat před exportem na MŠMT lze během celého školního roku využívat pro průběžnou kontrolu dat zadávaných do školní matriky.

Nový školní rok a rozvrhy

Příprava Školy OnLine na nový školní rok - Pomocí tohoto záznamu se naučíte jednoduše a snadno převádět data do nového školního roku, vyzkoušíte si založení období, samotný převod a potřebná nastavení. 

Příprava rozvrhu pro nový školní rok - V tomto velmi obsažném a podrobném semináři se dozvíte, jak vytvořit kompletní rozvrh pro Vaši školu. Je zde popsán jak "ruční" způsob tvorby rozvrhu přímo ve Škole OnLine.

Uzávěrky a tisk vysvědčení

Uzávěrka učitele předmětu - Tento seminář je určen všem učitelům, s jeho pomocí zvládnou uzávěrku snadno a rychle.

Uzávěrka třídního učitele - V tomto záznamu se podíváme na uzávěrku z pohledu třídního učitele, ukážeme si jak uzavírat hodnocení, zapsat pochvaly na vysvědčení a podobně.

Tisk vysvědčení - Tento seminář obsahuje informace k tisku vysvědčení pomocí modulu Tiskové sestavy.

Uzávěrka předmětu, uzávěrka TU a tisk vysvědčení pomocí Dokumentů - Kompletní postup od uzávěrky učitele, přes uzávěrku třídního učitele až po tisk vysvědčení, tentokrát však pomocí staršího modulu Dokumenty, který využívá generování sestav pomocí programu MS Word (je nutné jej mít nainstalovaný na lokálním PC v 32bitové verzi).

VOŠ

Vypsání zkušebního termínu pro VOŠ - Chcete vědět jak vypsat zkušební termín a jste učitelem na vyšší odborné škole? Tento seminář Vás to naučí.

Zadávání hodnocení zkušebního termínu VOŠ - Tento seminář navazuje na předchozí - pokud již máte termín vypsaný, zde se naučíte, jak zadat studentům hodnocení.

Tiskové sestavy

Úvod do Tiskových sestav pro učitele a další zaměstnance školy - Jak název tohto semináře napovídá, dozvíte se v něm, jak pracovat s modulem Tiskové sestavy.

Úvod do Tiskových sestav pro správce aplikace - Zde se naučíte, jak používat modul Tiskové sestavy z pohledu správce aplikace, tedy jak si sestavy nakopírovat z originálních vzorů, jak je přiřadit jednotlivým kategoriím uřivatelů a další užitečné informace.

Navrhování Tiskových sestav - I. blok - Tento seminář, narozdíl od přechozích dvou, Vás naučí, jak si vytvořit vlastní tiskové sestavy, a to přesně podle Vašich potřeb.

Ostatní

Škola OnLine & Office 365 - Základní inforamce o propojení Školy OnLine s Office 365.

Kontakty